مزوتراپی برای درمان ریزش مو | تجربه مزوتراپی مو | کاشت مو

مزوتراپی در حال حاضر برای افزایش حجم و کاهش ریزش مو و افزایش رشد چشمگیر موها استفاده می شود.

درمان ریزش مو با مزوتراپی موفقیت آمیزتر و مؤثرتر از استفاده از داروهای موضعی مانند ماینوکسیدیل مو در زنان مبتلا به ریزش مو می باشد. در مواردی که مزوتراپی تأثیری در رشد موها ندارد ، باید از تنها روش دائمی برای رشد موها استفاده کرد. کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود و شما را برای همیشه صاحب موهای طبیعی می کند.

5/5 - (2 امتیاز)

مزوتراپی برای درمان ریزش مو | تجربه مزوتراپی مو | کاشت مو

مزوتراپی برای درمان ریزش مو | تجربه مزوتراپی مو | کاشت مو

مزوتراپی یک روش ترمیم موی غیر تهاجمی و غیر جراحی است که محبوبیت زیادی در میان مردم به دست آورده است.

در این روش میکرواینجکشن های Microinjections  سطحی درست در زیر لایه اپیدرمی پوست در بافت های مناسب برای تحریک لایه مزودرم در عمق حدود 1 میلی متر در زیر سطح پوست به منظور تشویق فرایند طبیعی بازسازی و رشد مو قرار می گیرند.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه لیزر مدیواستار (اسکلپیون) 2022

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

درمان های مزوتراپی در حال حاضر برای دهه ها است که به کار گرفته شده است.  تا مانع حجم  کاهش ریزش مو و همچنین افزایش رشد چشمگیر موها بشود.  این روش هم برای زنان و هم برای مردانی که مبتلا به ریزش مو به نام آلوپسی آره آتا Alopecia Areata هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

فن آوری در درمان ریشه بر اساس این درک است که بیشتر مشکلات ریزش مو ناشی از عدم وجود مواد مغذی مناسب ، کاهش گردش خون در پوست سر و عدم تعادل هورمونی در اطراف فولیکول موها ، به ویژه تولید بیش از حد آندروژن  DHT می باشد که منجر به از دست دادن موها با الگوی طاسی مردانه می شود.

برای درمان و ترمیم موهایی که دچار ریزش شده ، تزریق محلول با روش مزوتراپی به پوست سر حاوی ترکیبی خاص از مواد شیمیایی خاص ، مواد معدنی ، اسید های آمینه ، ویتامین ها ، اسید های نوکلئیک و آنزیم هایی است که به طور خاص بر اساس الزامات منحصر به فرد بیمار طراحی شده اند.

این درمان باعث می شود که تعادل هورمونی به تدریج افزایش یابد.  و باعث رشد پایدار رشته های جدید موی سالم می شود.

 

تاریخچه مزوتراپی

دکتر میشل پیستور (2003- 1924) بنیانگذار مزوتراپی بود.  او در سال 1952  در یک روستا با یکی از افراد محلی برخورد کرد که از یک حمله آسم رنج می برد. او با تزریق پروکائین این بیمار را درمان کرد.

درمان اولیه با پروکائین تأثیر کمی بر بیماری تنفسی این دست فروش  داشت. اما در یک جلسه پیگیری بیمار متوجه شد که پس از سال ها ناشنوایی ، قادر به شنیدن صدای زنگ های روستا است. این بود که دکتر پیستور تصمیم گرفت مقداری پروکائین را مستقیماً به اطراف گوش بیمار تزریق کند.

پس از آن این پزشک متوجه شد که با تزریق مستقیم دارو در زیر پوست بسیاری از بیماری ها درمان می شوند.

از آن سپس در سراسر اروپا ، آمریکای جنوبی ، ایالات متحده آمریکا و آسیا ، مزوتراپی به طور موفقیت آمیزی برای درمان انواع بیماری های ریزش مو مورد استفاده قرار گرفته است و امروزه حدود 40،000 پزشک در سراسر جهان این درمان ها را انجام می دهند.

مزوتراپی هنگامی که به صورت حرفه ای و توسط افراد ماهر و با تجربه انجام بشود ،  درمانی بسیار ایمن و اساسا بدون درد است. و نیازی به استفاده از بی حسی و پانسمان هم ندارد.

 

تحریک شیمیایی و مکانیکی مزوتراپی

تحریک شیمیایی و مکانیکی مزوتراپی

مزوتراپی با استفاده از یک درمارولر در طول خط مو از یک فرآیند دوگانه استفاده می کند که از هر دو تحریک شیمیایی و تحریک مکانیکی به منطقه آسیب دیده استفاده می کند.

تحریک مکانیکی : سوزن مورد استفاده برای تزریق این محلول باعث ایجاد سوراخ های بسیار ریز در بافت مورد نظر می شود.  که با تولید کلاژن و الاستین موجب روند بهبودی می شود.  این مواد دو بخش سازنده درون بافت ها هستند که برای تشکیل پوست سالم و مؤثر حیاتی است.

همانطور که تزریق ها خیلی اندک باشند ، هیچ آسیبی به کلاژن های موجود نمی رسد و فقط کلاژن جدید تشکیل شده و به سطوح فعلی اضافه می شود.  این روش همچنین رشد مو در پوست سر را پس از حذف DHT تحریک می کند.

تحریک شیمیایی : مواد فعال با تزریق میکرواینجکشن ، با توجه به درمان های انجام شده ، واکنش مناسب در مزودرم را تحریک می کند.  کیفیت مواد مورد استفاده در مزوتراپی  بسیار مهم است.

 

محلول های شیمیایی مزوتراپی برای درمان ریزش مو

محلول های شیمیایی مزوتراپی برای درمان ریزش مو

برای درمان ریزش مو، محلول های مخصوصی به لایه مزودرم پوستی حاوی مواد فعال Acetyl tetrapeptide-3 و Biochanin A تزریق می شود که برای رشد موهای طبیعی مؤثر هستند.

سپس پوست یک سیستم انتقال را ارائه می دهد که محلول را به منطقه مورد نیاز هدایت می کند.

مواد تشکیل دهنده فعال در محلول با هم کار می کنند تا با افزایش گردش خون ، بهبود گردش خون ، خنثی کردن DHT اضافی ، کاهش التهاب ، تحریک تولید کلاژن و افزایش اندازه فولیکول برای جلوگیری از ریزش مو ، باعث افزایش سرعت رشد مو شود.

 

مزایای مواد فعال  استیل تتراپپتید-3 و  Biochanin A

استیل تتراپپتید-3: (جایگزین ماینوکسیدیل)

  • پاسخ التهاب را کاهش می دهد.
  • باعث رشد مو می شود.
  • سطح DHT را کاهش می دهد.
  • ماتریکس سلولی های اضافی و پروتئین ها را تقویت می کند.
  • تحریک بازسازی بافت برای افزایش اندازه فولیکول مو برای افزایش قدرت مو.

استیل تتراپپتید-3 یک جایگزین برای مانوکسیدیل است. شانس موفقیت در ترمیم مو با استفاده از مزوتراپی 90-92٪   است.  که در مقایسه با سایر درمان های معمول استفاده شده با ماینوکسیدیل که تنها 50٪  موفق بوده و 4 تا 6 ماه طول می کشد بیشتر اثر گذار می باشد.

 

Biochanin A

Biochanin A  یک ترکیب طبیعی آلی است که از شبدر قرمز گرفته شده است.  در طبقه بندی فیتو شیمیایی به نام فلاونوئیدها قرار می گیرد.  که یک ایزوفلاون قدرتمند است.   Biochanin A  تبدیل تستوسترون به  DHT  را در افراد مبتلا به طاس شدن با علل هورمونی و  همچنین آلوپسی ندروژنی کاهش می دهد.

 

مزوتراپی نانوپپتید  Mesotropy Nanopeptide 

مزوتراپی نانوپپتید Mesotropy Nanopeptide   . این روش  کمی متفاوت از درمان مزوتراپی ارائه شده است.  در این روش تزریق میکرو شامل مخلوطی از پپتیدها است که هر کدام یک عملکرد منحصر به فرد دارند :

  • Decapeptide فولیکول های مو را تحریک می کند تا شفت مو قوی ایجاد کنند.
  • Oligopeptide تحریک و تکثیر سلول های مو می شود.
  • استیل کاکائوپتید – فولیکول های مو را با بازسازی سلول های مو تحریک می کند.
  • Tripeptide Copper فولیکول های مو را تحریک می کند تا شفت موی قوی ایجاد کرده و گردش خون را به پوست سر افزایش دهد.

 

پروتکل درمان مزوتراپی برای ریزش مو

پروتکل درمان مزوتراپی برای ریزش مو می تواند در بیماران مختلف متفاوت باشد.  اما مدت زمان هر جلسه بسته به اندازه محل مورد نیاز برای درمان معمولاً بین 10 تا 30 دقیقه طول می کشد .

به طور کلی ، حداقل 10 جلسه برای ایجاد شرایط مناسب و مورد نیاز در پوست سر برای تحریک رشد مو مورد نیاز است.  شروع با یک دوره ای شدید از درمان هر 2 هفته برای 2-3 ماه اول است.  پس از آن ممکن است تعداد جلسات  درمان به یک بار در هر 3 ماه یا کمتر برسد.

 

اثربخشی مزوتراپی چگونه است؟

اثربخشی مزوتراپی چگونه است؟

برخی افراد می توانند در چند هفته اول درمان ، نتایج مثبت داشته باشند.  اما این نتایج با توجه به شدت ریزش مو و نحوه واکنش فرد نسبت به درمان متفاوت باشد.

بیماران باید انتظار داشته باشند تا نتایج قابل توجهی در طی 2-3 ماه اول درمان به دست آید.  اما اثر کامل درمان ممکن است تا 6 ماه طول بکشد.

اثربخشی مزوتراپی تزریقی گاهی مؤثرتر از مصرف قرص های خوراکی برای ترمیم مو و جوان سازی مو است.

درمان های خوراکی باید ابتدا از طریق دستگاه گوارش عبور کنند.  و قبل از اینکه در جریان خون آزاد شوند ، توسط کبد متابولیزه می شوند.  این فرایند گوارشی به میزان قابل توجهی مقدار دارو را که به منطقه آسیب دیده می رسد ، کاهش می دهد.

در مقابل ، Mesotherapy  تزریقی دوز بسیار کوچک تری را به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده می رساند.  در مورد ریزش مو، مواد تزریق شده بلافاصله به فولیکول مو ، جایی که مستقیماً مورد نیاز است می رسند و می تواند بلافاصله جذب شود.

همچنین درمان ریزش مو با مزوتراپی موفقیت آمیزتر و مؤثرتر از استفاده از داروهای موضعی  مانند ماینوکسیدیل مو در زنان مبتلا به ریزش مو می باشد.

 

کاشت مو

کاشت مو

در مواردی که مزوتراپی تأثیری در رشد موها ندارد ، باید از تنها روش دائمی برای رشد موها استفاده کرد.  کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود و شما را برای همیشه صاحب موهای طبیعی می کند.

محقق و مترجم : مینو شفیعی minoo shafie

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!